У всьому світі постійно ведеться пошук найбільш ефективних рішень по створенню якісного житла при мінімальних вкладеннях. Україна не є винятком і активно переймає досвід ЄС.
Справа в тому, що розвинені європейські країни рекомендують разом з внутрішньою теплоізоляцією будинку виконувати зовнішні роботи за єдиної будівельної технології - із застосуванням порожніх бетонних блоків нового покоління з дном. Наприклад, у Франції, де будівельна галузь знаходиться на найвищому рівні розвитку в світі, для будівництва вже понад півстоліття застосовують виключно БЕТОННІ БЛОКИ. Така ж тенденція сьогодні спостерігається і в інших країнах Європи.
Характеристика екологічних тонкостінних блоків з бетону
Що ж являє собою бетонний блок нового покоління? Це - порожнистий блок з розмірами 50 х 20 х 20 см, який виготовляється:
 | з використанням мінімальної кількості піску і щебеню - 15 кг |
 | з додаванням мінімального обсягу цементу - не більше 5-7% (тому він є самим екологічним будівельним матеріалом у світі) |
 | з пресуванням бетонних блокових стін мінімальною товщиною 14 -18 мм одночасно на вібраційних пресах із запатентованою згладженою вертикальною вібрацією Quadra (ФРАНЦІЯ) |
На 1 кв. м бетонної стіни необхідно 10 шт. блоків. У процесі кладки блок перевертається догори дном, а розчин наноситься на всю поверхню дна. Тим самим розчин не потрапляє всередину блоку, залишаючи його порожнім. За рахунок цього будівництво стіни з такого матеріалу обходиться в кілька разів дешевше від зведення конструкції з будь-яких залитих блоків.

Хороша паро здатність блоку дозволяє набагато якісніше і в кілька разів економніше здійснити теплоізоляцію будинку зсередини без утворення конденсату. До того ж, у разі зведення конструкції такого типу можна легко отримати дійсний сертифікат державної випробувальної служби своєї країни. У той час як при ізоляції будинку полістиролом такий сертифікат у більшості країн вам ніхто не надасть.
З метою припинення створення неякісних конструкцій в деяких державах Європи (наприклад, в Словенії) навіть видали закон, згідно з яким до кожного дозволу на будівництво потрібно прикладати "Енергетичний сертифікат". У цьому документі дається експертний висновок про відповідність конструкції чинним законам країни та ЄС.
Одним з основних переваг бетонного блоку є те, що його можливо переробити на 100%. Плюс бетонний блок відноситься до найбільш якісних і одночасно дешевих будівельних матеріалів з відмінними вологостійкими і ізоляційними властивостями. Тому такі країни, як Чехія, Словаччина, Казахстан давно налагодили виробництво інноваційних бетонних блоків в своїх країнах. А в Словаччині був побудований найбільший і найсучасніший в Центральній Європі завод Quadra , який виробляє таку спеціалізовану продукцію,
як:
 | бетонні блоки нового покоління |
 | бетонні камені
для бордюрів
|
 | вбудована опалубка |
 | бордюрний камінь
або замкові
тротуарні плити
|
Виробництво продукції приносить заводу Словаччини прибуток до 200%. На придбання даної будівельної технології також можна запросити в ЄС безповоротні субвенції в розмірі 50-75%. Так, вже приєднались Іспанія і Португалія, де на виділені ЄС кошти будуються подібні заводи.
Технології будівництва з блоків нового покоління
 | Відповідно до єдиної , рекомендованої ЄС будівельної технології, об'єкт будується шляхом установки стін товщиною 20 см з бетонних блоків нового покоління, несуча здатність яких в 100 разів вище, ніж у традиційних матеріалів. |
 | Для внутрішньої ізоляції застосовується комплекс матеріалів з панелей ДВП, склеєних заводським способом, і пінополістиролу товщиною 12-20 см. Цей теплоізоляційний комплекс клеїться в приміщенні гіпсовим клеєм так, щоб зсередини сформувався монолітний однорідний теплозахисний шар, без містків холоду. |
Висока здатність блоків, кожен з яких витримує навантаження в 100 т і більше, дозволяє легко обробити внутрішні стіни і перекриття тепловою ізоляцією. Завдяки цьому в будинку не виникають містки холоду, а стеля не промерзає. Такий тип будівництва не тільки максимально якісний, але і найбільш дешевий з усіх варіантів, при цьому зводить споживання енергії до мінімуму. З виконаною теплоізоляцією будинок буде обігрівати протягом 15-ти хвилин після вашого приходу без необхідності попереднього включення опалення. Так, при температурі всередині приміщення в 22 ° С стіни здатні випромінювати в 34 рази більше тепла. Тому, експлуатація такого об'єкту є в цілому найбільш вигідною за вартістю.
Як відомо, фахівцям в галузі будівництва і звичайним мешканцям будинків, при різниці температур стіни та повітря в приміщенні більше ніж в 3 ° C, стіна починає пропускати холодне повітря. Через це перебування в квартирах більшості традиційних будівель стає некомфортним.
Як знаходять вихід в такому випадку грамотні люди? Ізолюють свій будинок зсередини. Досить навести як приклад ескімосів, що утеплюють юрти зсередини хутром, а ще звернути увагу на будинки в Каліфорнії і Канаді. Також, для такої багатої низки країн, як Скандинавія, протягом усього періоду існування, характерне внутрішнє утеплення будинків товстою теплоізоляцією.
Традиційні методи будівництва
Як показує багаторічна історія будівництва, в Чехії здавна задня стіна будинку будувалася з цегли, а передня - з дерева. Це робилося для того, щоб звести до мінімуму витік тепла з приміщення і по максимуму зберегти його всередині будинку. Тоді мешканці по приходу додому розпалювали піч і практично відразу ставало тепло.
Будинки з бетонних блоків нового покоління з внутрішнім утепленням володіють ідентичними теплоізоляційними властивостями зі скандинавськими дерев'яними будинками. Побудований з бетонних блоків будинок не тільки відрізняється стійкістю до загоряння, але і обходиться за вартістю значно дешевше трудомісткого зведення будівель з дерева.
У тій же Франції вже багато десятиліть будівництво здійснюється без використання таких традиційних матеріалів, як обпалена глина і поробетон. У Китаї в останні роки також заборонено будувати з обпаленої глини. Все тому, що цей матеріал здатен акумулювати небезпечні радіоактивні елементи. Ще однією з причин недоцільності застосування глини є необхідність додатково її обпалювати близько 12 днів при температурі до 1200 ° C при величезній витраті енергії. Те ж саме стосується і поробетона, що виготовляються в автоклаві, тобто з використанням тепла і часто з наявністю радіоактивної золи.
На додаток до вищесказаного, сьогодні традиційні матеріали просто не підходять для сучасного будівництва, так як мають низьку міцність, погані теплоізоляційні властивості і підвищене поглинання вологи. На відміну від них, в бетонний блок вода практично не проникає.
З метою посилення теплового ефекту в конструкції необхідно створити дуже товстий шар ізоляції, інакше будинок не буде відповідати встановленим нормам.
Для надто дорогих будівель з цих традиційних і при цьому морально зжитих себе матеріалів характерні наступні недоліки:
 | велика кількість дефектів конструкції |
 | десятки теплових мостів |
 | тріщини |
 | слабкі теплоізоляційні
властивості, конденсування великої кількості вологи в приміщенні, поява зсередини на стінах цвілі та грибків
|
 | високе енергоспоживання і необхідність постійно включеного опалення
|
У зв'язку з цим виникає логічне запитання: навіщо використовувати для ізоляції дорогі традиційні матеріали, якщо є більш сучасна, екологічна та дешева альтернатива, за якою - майбутнє будівельної галузі?
Виробництво інноваційних будівельних матеріалів - найбільш гарантована інвестиція
Найбільшу гарантію інвестицій забезпечує виробництво методом вібропресування таких будівельних матеріалів, як:
• бетонні блоки нового покоління - дозволяють створювати найбільш дешеві конструкції будинків;
• залізобетонні посилені балки - утворюють в поєднанні з бетонними каменями найбільш дешеві стельові конструкції у всьому світі, при цьому прибуток від їх виробництва може досягати 1000%.
Недарма в Європі існують десятки заводів, які займаються успішним виробництвом будівельних виробів за даною технологією, а саме: бетонних каменів перекриття, вбудованої опалубки, тротуарної плитки, бордюрних каменів, елементів садового декору та ін. Адже інвестування в такі проекти гарантує набагато більшу віддачу, ніж вкладення в будь-який інший тип продукції.
Вигідне виробництво блоків нового покоління на території Європи
Для виробництва бетонних блоків нового покоління потрібно дуже малий обсяг цементу - 5-8% від загального складу. При цьому важливим є дотримання обов'язкової умови: бетон повинен бути якісно перемішаний автоматичним способом відповідно до сучасної концепції бетонного виробництва, запропонованої французькою фірмою Couvrot-Skako Group. На базі вивчення цих будівельних технологій ЄС було прийнято рішення спрямувати всі зусилля на якнайшвидше впровадження технологій в Чехії і Словаччині.
Через багато років завдання нарешті вдалося реалізувати. На сьогодні в Словаччині працює ряд сучасних заводів, включаючи найбільший світовий завод Quadra в Братиславі. У Чехії за даною технологією в даний час будуються сотні об'єктів. Тим самим країні вдалося обігнати в цьому напрямку Німеччину і Австрію, де поки відсутні виробничі потужності для виготовлення бетонних блоків.
Проблема з впровадженням сучасної технології в інших країнах ЄС полягає в тому, що в будівельній сфері там вступили в силу офіційні закони, що не дозволяють вести будівництво іншим способом. А в країнах на решті території діють закони, які лобіюють інтереси виробників, що випускають застарілі на сьогоднішній день і при цьому дорогі будівельні матеріали, що завдають екологічної шкоди навколишньому середовищу.
Тому перш за все необхідно зайнятися прогресивним збільшенням випуску бетонних блоків і зростанням будівництва об'єктів з них. Це дасть можливість населенню з обмеженим бюджетом здійснити будівництво дешевого житла для себе. Саме з цією метою в світі щорічно будується велика кількість заводів Quadra (тільки у Франції - до 100 об'єктів на рік). Виготовлення блоків нового покоління дозволяє не тільки отримувати високий прибуток, але і розширювати будівельне виробництво в 10-кратному розмірі за рахунок мінімальної вартості одиниці виробу. З огляду на це слід очікувати подальший експорт великих партій дешевих блоків в сусідні з Чехією і Словаччиною країни, в тому числі Німеччину і Австрію.
Через свою дешевизну великі обсяги блоків сьогодні вивозяться із Франції до Швейцарії, незважаючи на те, що в цій країні функціонує ряд заводів з найсучаснішими пресами Quadra. І навіть якщо ці країни з часом закуплять виробничу технологію у розробників матеріалу, ціна на них там все одно буде вище, тобто експорт бетонних блоків на території Європи не перестане існувати.